Odpolední chvilky hudby

Sdružení přátel Putimi organizuje každým rokem pravidelné Odpolední chvilky hudby na putimské faře v komorním prostředí historického gotického sálu. Jeho maximální kapacita je asi šedesát míst a akustika opravdu výborná. O náplň těchto mini koncertů se v mnohých případech postarala Základní umělecká škola ve Vodňanech se svými žáky. Dalšími hosty byl kvartet renesančních zobcových fléten nazvaný Harmonia, taktéž z Vodňan. Zvláštností tohoto souboru je to, že vlastní repliky původních nástrojů z poloviny 16. století, které pro ně vyráběl dánský mistr a jejich výroba trvala dva roky. Proto také jejich zvuk i hudba působí jako bychom se ocitli v renesanci.  

 

O hudební a pěveckou produkci se zde postarali také místní obyvatelé v koncertě věnovaném nové putimské Baarově škole, která oslavila v roce 2006 své 70. výročí otevření. Výtěžek koncertu byl věnován pro potřeby mateřské školy, která zde dnes sídlí.

 

O tom proč se slaví Velikonoce nás poučil smíšený amatérský pěvecký sbor z Písku. V kostele sv. Vavřince navodil duchovní atmosféru nejen zpěvem velikonočních písní, ale také čtením biblických textů. Na závěr nabídli návštěvníkům pokrm zhotovený podle starých biblických receptů: nekvašené placky a omáčku z fíků a datlí, které byly součástí poslední večeře Páně.

Velikonoční pondělí v roce 2007 a 2008 obohatila operní zpěvačka Hanka Pecková písněmi z operních árií. Její zvučný hlas se nádherně nesl prostorami zdejšího starobylého kostela. V srpnu zpestřil letní čas Večer tance a hudby na dvoře putimské fary. V programu zazněly písně v podání Evy Dvořákové a Mirky Kabešové a zatančil soubor orientálních tanců. Zároveň se zavzpomínalo, jak se na faře žilo před sto lety.

Faru v srpnu 2008 netradičně rozezněly tóny francouzského šansonu v podání Evy Kriz – Lifkové za hudebního doprovodu Milana Dvořáka. Koncert této svérázné umělkyně měl velký úspěch.